Leden 2017

PF 2017

1. ledna 2017 v 0:00 | Vénie |  Články
Zdravím všechny mé zbývající čtenáře (zůstal vlastně někdo?). Inu, nevadí. Chtěla jsem jen přinést vám všem přání do nového roku a možná i rozloučení.
Ano, je mi to líto, ale sami jste si určitě všimli, že prodleva mezi vydáváním nových článků pravděpodobně překročila únosnou mez. Abych se přiznala, tuhle stránku mi po dlouhé době připomněl až upozorňující email od blog.cz, že jsem se už tři měsíce nepřihlásila do svého účtu.
'Pomyslný povzdech' abych pravdu řekla, tenhle rok pro mě nebyl ničím přínosný. Byl spíš melancholický, plný překážek a chvil, které pro mě nebyly nějak příjemné. Samozřejmě vedle negativ se ocitly i pozitiva, ale letos opravdu jen umírněně. Jen doufám, že se to v tom následujícím roce změní.
S definitivní platností asi nekončím. Jen opravdu nevím, jestli chci ještě nějaký blog vést. I když, kdo ví? Možná zrealizuju svůj plán a založím si nějaký jiný blog, třeba o zentanglu.
Tahle stránka ušla dlouhou cestu, od blogu na středozemské mýtince po blog o mých zájmech, mé tvorbě a zážitcích. Tak se ho alespoň pokusím udržet naživu, aby jej blog nezrušil.
Z blogové cesty odbočilo mnoho lidí, ale mnoho se jich opět jinou cestou vrátilo. Vězte tedy, že pravidelně sleduji mnoho stránek a čtu mnoho vašich skvělých článků (i když bych je asi měla začít komentovat, co?) a že se moje cesta s tou vaší opět setká.
A taky se moc omlouvám lidem, co jsou v pořadníku na zentangle obrázky. Obávám se totiž, že svému slibu nedostojím. Mrzí mě to.
Jinak, stejně jako každý rok, sem chci dát tarotovou symboliku. Po roku poustevníka a roku síly přichází rok, v jehož znamení je kolo štěstí - kolo osudu, které přináší osudové zvraty, pohyby a změny, vzory a cykly, přináší propojený svět. Kolo se otáčí a to, co bylo dole se ocitá nahoře a pak opět klesá. V životě procházíme stejnými změnami. Pokud vám tedy bude připadat, že svět se před vámi uzavírá, poodstupte trochu, abyste věci viděli z širší perspektivy.
Když se na to tak dívám, příští rok nevypadá zase tolik povzbudivě. Ale snad se mi to jenom zdá.
Takže konec obav, všem hodně štěstí, ať objevíte spoustu knih a dobrých filmů, vyrazíte na cestu za dobrodružstvím a užijete si rok 2017, co to jenom půjde. Všichni doufejme, že nebude tak zpackaný, jako tento.
Takže pozor a....
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!