Leden 2016

Panda pro Vendëu

22. ledna 2016 v 19:06 | Vénie |  Obrázky
Omlouvám se, Vendy, že to tak dlouho tvalo, obrázek jsem měla hotový už před tím, ale nedostala jsem se ke scanneru Usmívající se

Obrázek byl na formátu A4, ale je oříznutý v počítači
Černý centropen, pastelky

Doufám, že se líbí


Zentangle na zakázku

4. ledna 2016 v 4:01 | Vénie
Poslední dobou se mi stává, že nevím co tanglovat. Nemohu se rozhodnou pro žádné zvíře, rostlinu neb věc, kterou bych tanglem mohla vyplnit. Ale nedávno se do hlavy vloudil nápad: Co takhle dělat lidem zentangle na zakázku?

I když má stránka svá negativa (jako méně volného času a sliby do budoucna) rozhodla jsem se ji uskutečnit.

Takže vás žádám, piště mi v komentářích jakou věc/zvíře/rostlinu/nápis/obrazec atd. byste chtěli, abych tanglovala. První komentář se dočká své odměny co nejdřív. Zbytek zařadím do pořadníku. Možnost si u mě nechat vytvořit zentangle obrázek je zdarma.


Pouze vás poprosím, aby zadání, pokud možno neobsahovalo postavy a jiné figury. Váš obrázek by totiž opravdu nemusel dopadnout dle očekávání.

Výsledky budu zveřejňovat zde na blogu v samostatných článcích a v sekci Galerie - zentangle. Obrázky si můžete vystavit i na své webové stránce (ale s adresou na můj blog)

A ještě poprosím všechny zájemce, zadejte do komentáře zvíře/předemět, formát papíru (A5, A4, A3) akvarelový podklad - ano/ne (viz liška)

Výsledky mé prozatímní práce si můžete prohlédnout zde:

Dárek pro mého bratra. Tygry má ve velké oblibě.

Pořadník:
1.Irith - krysí Smrť
2.Mexafell - black and white darkness
3.Poměnka - jezevec se šálou
3.Andoriana - zelený jin-jang
4.Aredhel - Fëanorova hvězda

PF 2016

1. ledna 2016 v 0:00 | Vénie |  Články
Je to neuvěřitelné, ale další rok už zavírá své poslední dveře a nový čeká na prahu. Rok 2015 - byl v mých očích rokem plným báječných blogových setkání, originálních projektů, čím dál lepších obrázků a textů a především nám ukázal, že blogeři dovedou držet pospolu, vzájemně se podporovat, a dohromady vytvořit něco tak krásného, jako je komunita lidí, kteří si navzájem rozumí a pomáhají si. Děkuji vám všem strašně moc, protože jsem mezi vámi našla mnoho přátel a porozumění. Nechť se vám v novém roce bude skvěle dařit, a všechna tužby a sny, které vtělíte do dnešních půlnočních přání se vyplní. Ať se vašim blogům daří a ať je hojnost komentářů. A především, ať se v novém roce těšíte pevnému zdraví.

Jinak, minulý rok jsem tady měla tarotovou symboliku roku 2015, který byl rokem vyrovnaných sil. Letos součet čísel dává dohromady devítku, což je v tarotu karta Poustevník. Karta Poustevníka je znamená (alespoň podle mé chytré knížečky) sebezpytování, vyhledávání samoty, odtažení od světa a poskytování, či přijímání vedení. Poustevník je inspirativní přítel ale i učitel, s jehož pomocí dokážeme osvětlit temná zákoutí naší mysli. To co bylo dříve nejasné, skryté v neprostupných mlhách se může vyjasnit, když na celou situaci správně posvítíme. Pak nám i tajemství ukáže své světlejší stránky a ukáže se celé v lepším světle.

a teď už zbývá jenom popřát

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!