Drobné radosti - 7 days challenge - Krabička kuriozit

28. října 2015 v 12:17 | Vénie |  Challenge
Čas rychle utíká, a jak se zdá doběhl i ke konci mojí výzvy. Protože se mi však tato výzva velmi líbila, jelikož mně přinutila pravidelně přidávat na blog články a taky si přes den připomenout hezké věci, rozhodla jsem se ji zakončit delším článkem. Včera jsem psala o sbírkách. Dnešní článek s tímto tématem úzce souvisí. Jedná se totiž o moji sbírku nejrůznějších podivností a věcí, u nichž by jste si netroufli hádat k emu jsou dobré. Moje krabička kuriozit.


Jednoho dne přišel čas a já si musela vyklidit svůj pokoj. Musela jsem se zbavit spousty starých obrázků, sešitů, dětských hraček, ale i všemožného harampádí, které jsem v průběhu věků nahromadila. A tu a tam jsem při úklidu narazila na drobnou zvláštní věc. Třeba na malou mušli, nebo kousek zkamenělé pryskyřice. Na knoflíky ke košilím nebo na minci cizí měny. A řekla jsem si, nebyla by to škoda, se toho všeho zbavit? Našla jsem si tedy červenou kulatou krabičku a všechny ty "poklady" jsem do ní uschovala. A tak pokaždé. vždycky, když jsem při úklidu a nebo průchodu domem narazila na něco malého a kuriózního, schovala jsem to do krabičky. Stal se z toho zvyk. A musím říct že moc hezký zvyk.
Tak a tady je máme, poklady. Málem tu sáček s hliněnými cvrnkacími kuličkami, kousky cínu, papírovou padesátikorunu a sbírku různých mincí - dvě britské, jednu švédskou, jednu novozélandskou, jednu litevskou, euro a čtyři památní mince (z Prahy, Z Kroměříže, z Bruntálu a z Velkých Losin)
Jako další tu máme několik mušlí, kus korálu, spoustu ohlazených kamínků, skleněnou rybku, želvičku s brýlemi, vytvořenou z mušlí a spoustu knoflíků - od dřevěných, přes plastové, perleťové a kovové až po keramické a rohovinové.
A tady už je máme všechny pohromadě. Staré natahovací hodinky, malý kousek surového růženínu na podstavci, kamennou žabku s ulomenou packou, dva klíčky, o kterých nevím co odemykají, rolničku, nejmenší hrací kostku a nejmenší zvoneček, myšku z fima, malý zavírací nožík a sbírku korálek v plastové krabičce.
A co vy, máte doma taky nějaké krabice plné dětských pokladů?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarissa Clarissa | Web | 28. října 2015 v 22:50 | Reagovat

To už jsem tu tak dlouho nebyla? Ten čas nějak letí...

Ano, podobnou věc mám taky. Všechny věci, které mi už k ničemu nejsou, ale je mi líto je vyhodit, si schovám na památku v krabici od bot. Zasloužily by si lepší místečko pro úschovu, ale nic lepšího nemám...

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 31. října 2015 v 11:57 | Reagovat

Já mám takovýchto krabiček spoustu. Jednu od bonbonů mám dokonce strčenou pod poličkou a mám do ní zakázáno koukat, abych za pár let, až ji najdu, byla překvapená, co jsem si to všechno chovávala. :-)
Jinak, já jsem sběratel prakticky všeho - od kamínků až po vstupenky z muzeí a podobných institucí. Sběratel s velkým S! :-D

3 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 31. října 2015 v 14:54 | Reagovat

Čtu si celý challenge teprve zpětně a přijde mi to jako super nápad. Že bych to taky vyzkoušel?

4 Aredhel Aredhel | Web | 7. listopadu 2015 v 1:24 | Reagovat

Zvláštní, jací jsou lidé sběrači...
Taky mám místa, kam dávám nepotřebné věci, které se mi nechce vyhazovat (kromě knoflíků, ty likviduju; nevím proč, ale něco je mi na nich trochu nepříjemné...), i když žádný zvyk to u mě není.
Já chci taky papírovou padesátikorunu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama