Září 2015

Oblíbení

6. září 2015 v 10:10 | Vénie


Aktivní blogy:

Aredhel- Úžasná bytost s obrovským potenciálem pro psaní. Velká milovnice Tolkiena, především Silmarillionu. Píše nádherné, melancholické básně a povídky inspirující se právě Mistrem.

Šárka - Největší umělkyně, co na blog.cz znám. Báječná práce s akvarelem, který ilustruje především Středozem. Většina obrázků téhle kreativní malířky a bioložky má čestné místo mezi mými neoblíbenějšími kousky.

Irith, Polly, Pomněnka a Tani a - Blog čtyř tvořivých a nápaditých hobitů hobitek. Vlastní obrosvkou sbírku Tolkienovských předmětů, pořádají pravidelné srazy a akce svůj hudební talent uplatňují v nahrávání písniček tolkienovského charakteru. Za zmínku stojí i několik odvážných projektů jako například Hobití sillmarilion (Hobitosloví)

Andoriana - Další osoba s velkým potenciálem pro kreslení/malování, hlavně pro portéty. Fanynka Marvelu a (jak jinak) také Tolkiena. Její blog je momentálně aktualizován a upravován.

Clarissa - Už jsem napravila svou chybu a tento blog pravidelně navštěvuji. Neunikají mi tak ani aktuální informace o světě Marvelu, DC, Středozemě ani Star Wars a také nepřicházím o hudební deníčky nebo osobní postřehy z uspěchaného světa.

Fantasyologové - Blog, jehož všechna zákoutí jsem ještě neobjevila. Stránky pod správou tří blogerek a zbytku fantasyologů. Ilian a Lithiel vás ponoří do svého kreativného světa Tirie,a společně s Eri jsou to další umělci propagující zentangle umění.

Neaktivní blogy:

Jeremiáš, Anekron - Je velká škoda že Jeremiáš svůj blog před časem z osobních důvodů zrušil, ale blog je stále dostupný jako archv. Je také možno si celý jeho obsah stáhnout. Neváhejte, objevíte svět (i když už možná trochu zapomenutý) osobitých recenzí, projektů, článků i fanfiction povídek.

Deviantart:

Andoriana - Andorianin Deviantart

aredhelfromtirion - Aredhelin Deviantart

SarkaSkorpikova - Šárčin Deviantart

EKukanova - Elena Kukanova, ruská malířka s dechberoucím stylem malby. Kouzelná hra barev, světla a stínů. Obrazy půsbí vemi jemným dojmem. Maluje především Tolkiena (Silmarillion a Húrinovy děti)

Kinko-White - Estonská umělkyně, fascinující práce s akvarelem a bílými konturami. Nádherná práce se světlem (hlavně se září Měsíce a hvězd) Ilustarce postav z Hobita dle jejich filmových podob. Věnuje se také tvoření šperků

LiigaKlavina - Lottyšská umělkyně s jejíž obrazy jsou spíš pohádkového charakteru. Ilustruje především zvířata, krajiny, pohádkové bytosti a Tolkiena. Některé z jejích vyobrazení se i zamlouvají mnohem více, než ty filmové.

Gold-Seven - Německá malířka s nádherným smyslem pro detaily.

puimun - Autorka mých neoblíbenějších tarotových karet. Úžasý akvarel. Její výtvory působí jemně, vzdušně dalo by říct, že až "lehce". V její galerii naleznete kompletní sestavu tarotové série, zvěrokruh a malby zvířat.

Lamorien - Malířka pocházející z Ameriky. V galerii naleznete jak barevné akvarelové obrázky, tak černo bílé obrázky tvořené tuží. Úžasná je i její práce se samotným papírem, z něhož vystřihuje velmi detailní siluety. Ilustruje středozemské postavy a Doctora who

Saimain - Další kreativní američanka. Mezi vypodobnění elfů a jiné fantasy u ní najdete i krásné portréty postav v maskách, propracovaných do fascinujících detailů a fan tvorbu. Musím zmínit i její vypodobnění postav z Doctora who a dva kraťoučké komixy (no, spíš skici) Timelord of the Rings a How Sherlock really surrive the Reichenbach fall.

ZHField - Americká zentanglistka. Zbožňuji její lišky Usmívající se Krásné anatomické proporce zvířat vyplněné detailním zentanglem