Příběhy z tarotových karet-úvod

30. ledna 2015 v 19:20 | Vénie |  Příběhy z tarotových karet
Po své dlouhodobé neaktivitě jsem se rozhodla zase něco napsat. Jak jste si jistě všimli, podle nadpisu bude se jednat především o tarotové karty. Můj tarot, který jsem si před nedávnem pořídila, se jmenuje Tarot skrytých světů a moc se mi líbí. Tvoří ho nápadité originální obrázky, ve kterých lze donekonečna hledat nádherně propracované detaily. Jeho autorkou je Stephanie Pui-Mun Law. Ke knize je také příručka v níž se dozvíte něco o každé z karet.
Přejděme tedy k samotnému nápadu a to vytváření příběhu z tarotových karet. Pro tyto specializované příběhy byla udělána nová rubrika Příběhy z tarotových karet.
Rozhodla jsem se vytáhnout si jednu kartu a napsat o ní příběh. Do ruky mi padl Rytíř mečů.


Popis karty v příručce: Rytíř je neohrožený hrdina, který se po hlavě vrhá do boje, aby hájil své přesvědčení. Je neomalený a jde si přímo za svým cílem. Není schopen žádné přetvářky a také neumí zachovat tajemství. To lze vnímat jako vítanou poctivost a oddanost pravdě, ale také jako nedostatek taktu a zdrženlivosti.
Nedovolí, aby se mezi něj, a jeho záměr pletly do cesty emoce. City jsou v jeho světě něco nepatřičného, co kalí průzračné jasné vody a otevírá prostor pochybám a obavám. Rytíř bez emocí je nebojácný, nepřemožitelný a vůbec si nepřipustí možnost porážky. Z toho co si předsevzal, nikdy neustoupí, protože nezná jinou možnost než zvítězit.
Tento rytíř je velmi dominantní osobností. Osedlal si krále ptáků a společně letí oblohou jako šíp. Je hledače, který se mečem a křídly prosekává nebem. V jeho stopách se schyluje k bouři, rodí se z nespoutaných sil, které rozvířila jeho okřídlená armáda. Rytíř však proniká nepřehlednou situací a zmatkem a vznáší se vysoko nade vším. Jeho meč je signálním světlem pro ty, kdo jej následují.

Povídka s tímto nebojácným rytířem vás bude čekat v dalším článku.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Používáte metody tarotového věštění z karet?

Ano, a jsem velice spokojená
Je to hloupost, kartám nevěřím

Komentáře

1 Morell Morell | Web | 11. února 2015 v 17:43 | Reagovat

Tak tenhle obrázek je nádherný. Opravdu se do tarotu hodí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama