Leden 2015

Příběhy z tarotových karet-úvod

30. ledna 2015 v 19:20 | Vénie |  Příběhy z tarotových karet
Po své dlouhodobé neaktivitě jsem se rozhodla zase něco napsat. Jak jste si jistě všimli, podle nadpisu bude se jednat především o tarotové karty. Můj tarot, který jsem si před nedávnem pořídila, se jmenuje Tarot skrytých světů a moc se mi líbí. Tvoří ho nápadité originální obrázky, ve kterých lze donekonečna hledat nádherně propracované detaily. Jeho autorkou je Stephanie Pui-Mun Law. Ke knize je také příručka v níž se dozvíte něco o každé z karet.
Přejděme tedy k samotnému nápadu a to vytváření příběhu z tarotových karet. Pro tyto specializované příběhy byla udělána nová rubrika Příběhy z tarotových karet.
Rozhodla jsem se vytáhnout si jednu kartu a napsat o ní příběh. Do ruky mi padl Rytíř mečů.

už 123 let...

4. ledna 2015 v 17:35 | Vénie |  Články
Je mi velice líto že jsem nestihl napsat článek o den dříve, v den kterému měl být přisouzen. Stránky blogu se nenačetly a mě se nepovedlo přihlásit. Zkrátka a dobře, píši ho dnes. Včera se totiž před 123 lety narodil báječný spisovatel pan John Ronald Reuel Tolkien, autor světových, nadčasových děl, na které se nezapomíná. A nezapomíná se i na jeho památku. Proto (i když je to o den později) vzdejme holt člověku jež dal mnoa lidským duším smysl, jež vytvořil ten báječný snový svět, onu nádhernou Středozemi. Oslavme jej a vjenujme vzpomínku duši člověka který umožnil mnohé.

Šťastný nový rok!

1. ledna 2015 v 0:00 | Vénie |  Články
Tak a je to tady, rok 2015!
Čas utekl jako voda, a už tu máme nový rok, rok 2015. Bude to (tedy alespoň doufám) čas vítaných změn, i ( v což také doufám) splněných předsevzetí. Jeden životní cyklus končí, ale nový zase začíná. Proto se zkuste zamyslet, jen tak sami nad sebou. Zamyslete se co chtete v životě změnit, co chcete napravit a s trochou trpělivosti a píle se vám to jistě podaří. Všem vám přeji ať do nového roku nastoupíte v plné síle a ať se vvám v něm splní všechna přání.

ALE JAKÝ BUDE ROK 2015? (aneb pro ty co se řídí tarotovými kartami)
Součet letopočtu dává dohromady osmičku. A jelikož v některých tarotových sadách se pod tímto číslem skrývá karta Síla a v jiných karta Vyrovnání, můžeme nadcházející období vnímat jako ROK VYROVNANÝCH SIL. Spojme tedy naši vnitřní síla s rovnováhou, najděme svůj střed, najděme v novém rose to v čem tkví naše skutečná "síla".

Přeji vám abyste nový rok ve zdraví a poklidu přežili a abyste opravdu uložená předsevzetí splnili.
A nazáveěr nezbývá nic jiného než pořát...

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!