Má smysl něco plánovat?

11. října 2014 v 14:59 | Vénie |  Články
Předem se omlouvám za svou delší neaktivitu. To víte, škola již začala a já se brodím až po uši v testech a domácích úkolech. Navíc mě již velmi dlouho nenavšívila nějaká můza aby mi dodala inspiraci. Avšak dnes se konečně našel čas zase něco napsat. Přišlo mi příhoddné téma týdne: "Má smysl něco plánovat?"
Jak vidíte sami, moc nemá. já si před časem plánovala že na blog budu psátco nejčastěji a vidíte jak to dopadlo. Plánování je dle mého názoru na nic. Nikdy totiž nevíme co se může stát, jak nám osud vyloží karty a koho nám postaví do cesty. Čestně však přiznvám, že i já mnoho věcí plánuji. Jenže jsem zjistila že "plánování" mě vždy rozčaruje, jelikož nikdy není dle mých představ. Proto se mu snažím vyhýbat a užívat spontálnost neplánování ničeho. Vždyť kdyžbychom měli každý den rozplánovaný od minuty neužili bychom si tu svobodu, pořád bychom jen hlídali hodinky abychom nepřišli pozdě a vůbec by nám nezbyl čas se na chvíli zastavit, zhluboka se nadechnout, rozhlédnout se okolo sebe a odprostit se od nudných denních záležitosí. Proto, skuste si dnes vzí pár peněz do kapsy, klíče, helmu a kolo, a vyjet si na projížďku kamkoli do města, na zmrzlinu, nebo na hřiště. Nebo se teple oblečte a vyrazte sina procházku do parku a jděte kam vás nohy zanesou. Lecco se přitom naučíte.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jakub Janata Jakub Janata | Web | 18. listopadu 2014 v 19:46 | Reagovat

Mně třeba plánování strašně pomáhá, jinak bych se k ničemu nikdy nedokopal a nikdy nic nedokázal:D

2 Patrik Patrik | Web | 15. prosince 2014 v 19:17 | Reagovat

To už je hodně na každém z nás. Je jasné, že plány (alespoň ty na běžné úrovni) nemohou vyjít na 100 %... Ale to není důvod neplánovat. Já plánování neberu jako určení budoucnosti, ale jako to, že si udělám přehled o tom, co musím stihnout (co je důležité a co nikoli) a kolik mám času ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama